Alchimie.- POTIER (Michael). Philosophia... - Lot 3 - Les ventes Damien Voglaire SRL

Lot 3
Estimation :
50 - 100 EUR
Alchimie.- POTIER (Michael). Philosophia pura, qua non solum vera materia, verusque processus lapidis philosophici multò apertiùs, quàm hactenùs ab ullo philosophorum proponitur ; sed etiam viva totius mysterij revelatio filijs sapientiae offertur: quod typis nunquam visum, quamdiu stetit Mundus. Accessit sub calcem Judicium de Fratribus Roseae Crucis. Haec omnia hac secunda Éditione diligintissime recognita, ac plurimis in locis novis responsionibus locupletata, ab autore ipso. Francofurti, typis Pauli Jacobi, impensis Lucae Jennis, 1619, in-12, 214 p., demi-veau noir de la fin du XVIIIe s., dos lisse orné de filets dorés, titre doré (qqs traces d?usure, rousseurs, soulignures anciennes à l'encre). Ex-libris armorié : « Bibliothèque de Th. De Jonghe ». Rare ouvrage sur la pierre philosophale du médecin, alchimiste et philosophe allemand Michael Potier (1565-16..).
Mes ordres d'achat