MUSSCHENBROEK (Petro van). Elementa Physicae.... - Lot 126 - Les ventes Damien Voglaire SRL

Lot 126
Estimation :
100 - 150 EUR
MUSSCHENBROEK (Petro van). Elementa Physicae. Nunc primum in gratia studiosae Juventutis accedunt ab alienis manibus ubique auctaria et notae, disputatio Physico Historica de rerum corporearum origine, ac demum de rebus Coelestibus Tractatus. Editio tertia neapolitana. Conscripta in usus academicos. Neapoli, Ex Typographia Johannis Francisci Paci, Expensis Gregorii, et Michaelis Stasi, 1771, 2 vol. 8°, (4)-490 p.-(1) p., 11 planches ; (2)-287-170-(1) p., 22 planches, plein vélin de l'époque (1 dos anciennement restauré, rousseurs). Musschenbroek stammte aus einer Familie von Herstellern physikalischer Instrumente und war Schüler von 's Gravesande.
Mes ordres d'achat